8 Ocak 2011 Cumartesi

hafta sonlarından müzdaribim.

herşeyden önce, "müzdarip" kelimesini yazdıktan sonra doğru yazdım mı acaba lan diyip bir kontrol etsem mi ki dedim. sonra hafta sonu bileşik mi yazılıyordu diye düşündüm. sonra siktiret, araca değil amaca yönelt kafanı melih dedim ve başladım.

hafta sonlarından müzdaribim. Hayır sorunum yeterince eğlenmiyor olmam değil. Eğleniyorum tabi bir şekilde. ama bu eğlenme yönteminden müzdaribim ben de zaten. (durmadan müzdarip kelimesini kullanıyorum sonum hayrola.)

Benim için genel bir haftasonu şöyle başlıyor. Cuma günü 4 gibi biten derslerim sonrasında, sınıftan arkadaşlarımla biryerde yemek yiyorum. daha sonra marketten ihtiyacım olan birşeyler alıp odama dönerken aklımda kendimi "hayır melih bu haftasonu gece dışarı çıkmak alkol almak falan yok, adam gibi erken saatte kalk, gündüz ne yapacaksan yap ve akşam kampüste ol" düşüncesine ikna ediyorum.
odamdayken kaldığım bloktan veya başka biryerden bir şekilde birisi arayıp o geceki partiden veya başka bir iventten bahsetmeye başlıyor. yok, hayır diyorum. bu cuma ben kampüste olmak istiyorum diyorum. sonra partide ne kadar iyi dj ler olacağından, ne kadar ucuz girişi olacağından, hatta içeride sigara bile içildiğinden falan bahsedip bir şekilde beni biryerden yakalıyor o bir arkadaş. diğer sahnede kendimi dımtıs birşeyler eşliğinde karanlık bir yerde dans ederken buluyorum. gece boyunca gereğinden fazla alkolü tükettikten sonra kontrol edemediğim fiziksel hareketlerimle birlikte, bedenimi bir şekilde bir taksiye yerleştirip bir arkadaşımın evine gidiyorum ve orada sızıyorum.

cumartesi öğlen saatlerinde ağzım burnum birbirine girmiş şekilde uyandıktan sona. evde artık o gün kimler varsa, diğer gazilerle birlikte bir yere kahvaltı etmeye çıkıyoruz. daha sonra kampüse geliyorum, çay may birşeyler içtikten sonra biryerlerde duş almak üzere odama gidiyorum. duş almayıp uyuyorum. uyandığımda saat 7 yi geçmiş, hava kararmış oluyor. bir güzel,güneşli cumartesi gününün daha ağzına sıçtığımı farkedip üzülüyorum. yerimden kalkmadan internete girip bari kampüste birşeyler yapayım da cumartesi günümü tamamen ziyan bir gün olarak noktalamıyım kafasıyla onlayn arkadaşlar aramaya başlıyorum. tabi bu sırada bazı utanmaz,arsız gaziler arıyor, cuma günü çektiğimiz yetmemiş gibi, kendilerine başka bir eğlence mekanına atmışlar, bir de utanmadan arıyorlar gelin diye. gerekli küfür tepkisini verdikten sonra kampüste daha insancıl arkadaşlık ilişkileri ve sosyalleşme üzerine kurulu birşeyler yaptıktan sonra cumartesi gecesini şanslıysam sağ salim odamda noktalıyorum.

pazar günü geç bir saatte uyanıyorum ve nasıl oluyorsa tüm hafta sonu aklımdan çıkmış olan, tonlarca ödev, hazırlamam gereken sunum, bitirmem gereken raporlar aklıma geliyor ve bitmek bilmeyen ders çalışma saatlerini başlatmak üzere, ders çalışma grubuma dahil olan arkadaşlarımı arıyor ve bir yer belirliyoruz. sonraki 12 saat boyunca ders çalışıp arada birşeyler yiyip. öldükten sonra odama geçiyorum. bu sırada cumartesi günü almayı düşündüğüm duşu hala almadığımı farkedip banyonun yolunu tutuyorum. sonra da birkaç bölüm dizi izliyip uyuyorum.

Şimdi ee, senin gibi birçok kişi bu rutinde geçiriyor haftasonunu olayın ne diyor olabilirsiniz. ama benim istediğim haftasonu. böyle cumartesi sabahı "erken" saatlerde uyanıp duş aldıktan, biraz çizgifilm izledikten sonra. birkaç arkadaşımla biryerlerde kahvaltı yapmak, sonra o günle ilgili bir gündüz aktivitesi düzenlemek. akşam da makul birşeyler yaptıktan sonra odama geçmek lan. yetti artık. alkol bedenimin içine etti. gitme diyorum bir gece de gitme işte. sonunda babanın aynısı olup çıkacaksın diyorum. dinletemiyorum kendime söz. bak kendime çok güzel bir online çizgifilm izleme sitesi bile buldum melih. bir dahaki haftaya kendi odanda makul bir saatte uyanıp onu izleyeceksin. ağzına sıçtığımın çocuğu. bitti.